Archiv zpráv

K2_útPMCESTE_května+0200RkvěPMCEST_0C3

Ohlédnutí za Nocí v galerii

Během Noci v galerii začaly čtyři výstavy - v galerii, ve foyer a sklepení, ve zvonici i v Litomyšlské věži. Večer se nesl pod heslem "Mejťáci Mejťákům", kromě výtvarníků přispěli svým dílem básníci i muzikanti.

K2_poPMCESTE_března+0200RbřePMCEST_0C3

David Chadima vystavuje ve foyer

U stolu, Ochutnejte nebo třeba Dobrou chuť i tak by se mohla jmenovat výstava z malířské tvorby vysokomýtského rodáka Davida Chadimy. Větší část expozice ve foyer galerie totiž tvoří akvarely s námětem pochutin. 

K2_poPMCETE_února+0100RúnoPMCET_0C3

Komorní koncert mezi obrazy

Jarní sezonu komorních vystoupení v galerii zahájí koncert sopranistky Heleny Kalambové, jíž na piano doprovodí Kateřina Ochmanová. Zazní skladby staré i současné.

K2_poAMCESTE_října+0200RříjAMCEST_0C3

Ozvěny Paříže: šansony a poezie

Šansony a verše, takové jsou Ozvěny Paříže. Malíři, hudebníci, básníci... to vše se propojuje. Koncert Markéty Voříškové Hapka a Jiřího Vedrala byl skvělý. Vysokomýtští autoři z uskupení Šlápoty přednesou vlastní poezii. 

K2_stPMCESTE_září+0200RzářPMCEST_0C3

Malířům přes rameno

Udělejte si nedělní procházku za uměním. V zákoutích města, v historickém jádru a přilehlých parcích bude tvořit 15 umělců z Mýta a nejbližšího okolí. Výšlap za uměním pořádá městská galerie u příležitosti svých 65. narozenin. 

K2_stPMCESTE_září+0200RzářPMCEST_0C3

Paličkování před zvonicí

Ukázka paličkování zakončí úspěšnou výstavu ve vysokomýtské zvonici. Desítka krajkářek z Vysokého Mýta a okolí zde předvede svůj um. Výstava Barevný svět krajky a loutky potěší zejména děti a ženy, které mají rády módu. Vstup volný.

K2_útPMCESTE_června+0200RčenPMCEST_0C3

Pestrá Noc v galerii

V dobrodružném duchu se nesla letošní galerijní noc. Zahájili jsme během ní čtyři výstavy, poslechli jsme si hudební vystoupení, děti si zasoutěžily se skauty a zajezdily si na koloběžkách. Atmosféru přiblíží krátká reportáž.

K2_útPMCESTE_května+0200RkvěPMCEST_0C3

Za zavřenými dveřmi depozitáře

Co se v galerii děje, když právě nechystáme výstavu? V depozitáři je stále tolik práce, že nevíme, kde nám hlava stojí. Nahlédněte za zavřené dveře prostřednictvím reportáže.

K2_poPMCESTE_dubna+0200RdubPMCEST_0C3

Koncert mezi obrazy

Hudební cestu kolem světa, kterou pořádá Kruh přátel hudby při Městské galerii, završí Večer španělských a jihoamerických melodií. Zahrají flétnistka Mariia Mikhailova a kytarista Libor Janeček.

K2_páAMCETE_ledna+0100RledAMCET_0C3

Obrazy Mýta na výstavu jako nové

Pro připravovanou výstavu k výročí 760 let od založení Vysokého Mýta nechala galerie zrestaurovat obrazy s vysokomýtskými motivy ze svých sbírek. Jedná se o jedny z nejstarších uměleckých děl, která městská galerie spravuje.

K2_útPMCETE_ledna+0100RledPMCET_0C3

Francouzské epigrafy mezi obrazy

Kruh přátel hudby při Městské galerii zahájí sezonu posluchačsky atraktivním, ryze francouzským programem s názvem Épigraphes françaises. Vystoupí zpěvačka Radka Rubešová (mezzosoprán) a kytarista Michal Svoboda

K2_útPMCETE_ledna+0100RledPMCET_0C3

Galerie oslavila pětašedesátiny

Městská galerie Vysoké Mýto si připomněla půlkulaté výročí. Tři dny plné výstav a tvoření se uskutečnily souběžně s městskými slavnostmi a Dny evropského kulturního dědictví. Podívejte, jak to u nás žilo.

K2_poAMCETE_prosince+0100RproAMCET_0C3

Pf 2022

Kultura je na cestě k vám, pojďte jí naproti...

Ať se v nadcházejícím roce setkáme ve zdraví a s úsměvem přejí zaměstnanci Městské galerie Vysoké Mýto.

K2_poAMCETE_prosince+0100RproAMCET_0C3

Kdy (ne)vyrazit do galerie?

Vysokomýtskou galerii můžete navštívit také o Vánocích, ve vstupní hale si prohlédnete betlémy, ve výstavních prostorách obrazy Václava Macháně. Zavřeno je pouze na Štědrý den a na Boží hod, na Silvestra a Nový rok.  

K2_neAMCETE_listopadu+0100RlisAMCET_0C3

Betlémy k vidění až do Hromnic

Výstava betlémů ve vstupní hale galerie doprovází vánoční čas. Letos se mohou návštěvníci v infocentru potěšit betlémskými scenériemi ze sbírek Muzea Vysočiny Třebíč.

 

Hudba v galerii 2023

Informace

  • Barvy a jejich tajemství

    Výstava, která bude od 20. 10. do 20. 11. k vidění v Turistickém informačním centru, přiblíží divákovi základní malířský materiál – barevné pigmenty, historii jejich objevů a vývoje od dob jeskynních maleb po průmyslovou výrobu barev pro umělce na přelomu 19. a 20. století. 

Vyhledávání