sobota, 26. listopadu 2022 - neděle, 29. ledna 2023

Betlémy mezi zasněženými obrazy

Betlémy z třebechovického muzea a obrazy se zimní tematikou ze sbírky Městské galerie Vysoké Mýto si můžete po celý vánoční čas prohlédnout ve vstupní hale infocentra. Přejeme pokojný konec roku, ať vás naděje neopouští.

více info >>>

výstava je volně přístupná

pátek, 11. listopadu 2022 - neděle, 15. ledna 2023

Velký návrat Běly Kašparové

Výstava Velký návrat Běly Kašparové je poctou vysokomýtské rodačce, na níž se již téměř zapomnělo. Byla jednou z prvních žen, které absolvovaly Akademii výtvarných umění v Praze, vystavovala v tuzemsku, ale také v Paříži.  

Městská galerie Vysoké Mýto si připomíná půlkulaté výročí. Tři dny plné výstav a tvoření se uskutečnily souběžně s městskými slavnostmi a Dny evropského kulturního dědictví 9. až 11. září. Podívejte, jak to u nás žilo.

65 roku kniha

Vysoké Mýto v obrazech

Městská galerie vydala ke svým 65. narozeninám obrazovou publikaci s pohledy na Mýto. Vytvořili je profesionální i amatérští malíři v uplynulém století. Kromě umělecké hodnoty mají i tu dokumentační, kdy zaznamenávají proměny města. Katalog je rozdělen do několika sekcí: panoramata, věže, uličky a život v centru. K dostání je za 250 korun v infocentru.

Informace

  • Ve čtvrtek odpoledne galerie uzavřena

    Ve čtvrtek 8. 12. od 13 do 17 hodin bude městská galerie pro veřejnost uzavřena. Důvodem je konání soukromé akce v jejích prostorách.

  • Kdy na výstavu mezi svátky

    Výstavu obrazů Běly Kašparové můžete navštívit i během Vánoc. Zavřeno bude pouze na Štědrý den a Boží hod (24. a 25. 12.) a o Silvestru a na Nový rok (31. 12. a 1. 1.). Ostatní dny je galerie přístupná v běžnou otvírací dobu 8.30 až 17 hodin, víkendy a svátky 10 až 17 hodin. 

Vyhledávání