Humor nezná hranice

Svou první samostatnou výstavou ve foyer vysokomýtské galerie se veřejnosti představuje nadějný ilustrátor Šimon Škrabal. V prostorách infocentra si návštěvníci prohlédnou soubor velkoformátových kreseb a několik komiksů. 

Jednadvacetiletý Šimon Škrabal ze Džbánova svým talentem zaujal již jako student Střední školy uměleckoprůmyslové v Ústí nad Orlicí, kde se věnoval grafickému designu. V současné době studuje komiks a ilustraci pro děti na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni. Výstava nazvaná Humor nezná hranice ve foyer Turistického informačního centra je jeho první samostatnou prezentací. Ve volném čase se věnuje autorskému komiksu, kresbě a malbě, současně ilustruje pro džbánovskou kroniku. Zajímají ho zločiny, horrorové náměty, figura, nekorektní humor, životy slavných a dějiny heavy metalu.

V Mejte to je jizda

Informace

  • Srdíčko ve foyer infocentra

    Kulisy a loutky vysokomýtského souboru Srdíčko si prohlédnete celé prázdniny ve foyer Turistického informačního centra. Výstava je součástí letošního divadelního roku, kdy si Vysoké Mýto připomíná 200 let od odehrání první české hry a 100 let od postavení Šemberova divadla. 

  • Pohádkový tábor v galerii

    Příměstský tábor v galerii, tentokrát v pohádkovém duchu, pro děti prvního stupně základní školy se koná od 14. do 18. 7. V částce 1 800 korun (sourozenecká dvojice 3 300 korun) jsou zahrnuty pomůcky, materiál, obědy i cestovné. Přihlášení a bližší informace mailem na adrese: galerie@vysoke-myto.cz.

Vyhledávání