Idyla podle Petra Špačka

pátek, 27. října 2023 - neděle, 03 prosince 2023

Výběr z tvorby Petra Špačka je dárek k letošním šedesátinám malíře a grafika, který se narodil ve Vysokém Mýtě. Jedná se o jeho největší soubornou výstavu, při jejímž zahájení měl premiéru i autorův videoklip.

Petr Špaček vyrůstal a do svých 37 let bydlel v Holicích a nyní již léta žije v Trusnově, kde má v domku po prarodičích svůj ateliér. Na venkově má blíž k přírodě, kterou maluje. Jeho stylizované vyobrazení krajiny působí idylicky, divák se prostřednictvím plátna přenese do pohádkové světa.

Pro výstavu ve Vysokém Mýtě dokončil autor soubor dvanácti velkoformátových olejů, kdy každý zachycuje poetičnost jednoho měsíce v roce.

Kromě malování se autor v posledních letech také aktivně věnuje grafice. Touto technikou se pokouší zachytit vnitřní neviditelný svět. Další jeho uměleckou polohu tvoří keramické obrazy, které se jeví jako úplný protipól čistých krajinek. Na výstavě se objeví také některá z jeho dřevěných hraček.

Iveta Danko, kurátorka MG

Další informace

  • termín konání:pátek, 27. října 2023 - neděle, 03 prosince 2023

web betlemy

Informace

  • Koncertní abonmá v prodeji

    Udělejte radost pod stromečkem koncertním abonmá. Dárkové poukazy na jarní sezonu komorních koncertů mezi obrazy jsou již k dostání v Turistickém informačním centru. Částka 600 korun zahrnuje vstupné a prohlídku aktuálních výstav se sklenkou vína.

Vyhledávání