Marta a Pavel Hoškovi Za čárou

čtvrtek, 23. března 2023 - neděle, 07. května 2023

Za čárou, to je název výstavy Marty a Pavla Hoškových z Vysokého Mýta. Marta představuje v městské galerii své jemné kresby a malby, Pavel prostorové objekty z různých materiálů. V takovém rozsahu spolu manželé vystavují poprvé.

Ač oba rodilí Moraváci, usadili se před dvěma dekádami ve Vysokém Mýtě. Marta učí na zdejším gymnáziu výtvarnou výchovu. Vede svůj Ateliér pod střechou pro zájemce z veřejnosti. Je aktivní členkou spolku proMejto, který se zabývá urbanismem a architekturou ve městě. Pavel vyučuje v přípravném ateliéru pro specializované obory kresbu a modelování na fakultě restaurování v Litomyšli. Je autorem památníku připomínající 125 let od prvního veřejného basketbalového zápasu v Čechách umístěného na budově gymnázia ve Vysokém Mýtě. Oba se věnují své autorské tvorbě.

Poznali se na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti, odkud vedly jejich kroky po maturitě do Prahy. Marta studovala v Ateliéru veškerého sochařství u Kurta Gebauera na Vysoké škole uměleckoprůmyslové, Pavel absolvoval Akademii výtvarných umění v sochařském ateliéru Jindřicha Zeithammla.

Iveta Danko, kurátorka MG

Další informace

  • termín konání:čtvrtek, 23. března 2023 - neděle, 07. května 2023

Dílo měsíce

Zbyšek Sion: Proudění a kmitání, 2005-2012, akryl, sololit, 88 x 62 cm

Informace

  • O velikonočním pondělí galerie zavřena

    Během velikonočních svátků můžete navštívit Městskou galerii Vysoké Mýto od 10 do 17 hodin. Zavřeno pro návštěvníky bude pouze v pondělí 10. dubna.

  • Noc v galerii představí desítky umělců

    Letošní Galerijní noc, která se koná v pátek 19. května, dá prostor nebývalému množství umělců z Mýta a okolí. Prvního otevřeného Kabinetu Umění se jich zúčastní na čtyři desítky. Zahájena bude sezona ve Zvonici a na Litomyšlské bráně. Festival nabídne řadu doprovodných akcí.

  • Komorní koncert mezi obrazy a sochami

    Dvojice mladých nadaných muzikantů - Adam Klánský (violoncello) a Anna Knouchlichová (klavír) zahrají ve čtvrtek 6. dubna v sále městské galerie. Komorní koncert pořádaný Kruhem přátel hudby začíná v 19.30 hodin. Zazní skladby starých mistrů i ty soudobé. Vstupenky v infocentru i on-line.

Vyhledávání