Dílo měsíce - září 2021

Obraz s názvem Vetřelci obdržela Městská galerie Vysoké Mýto darem od Jindřicha Rejnarta, a to v roce 2020, kdy se konala výstava k autorovým osmdesátinám. Sklářský výtvarník a malíř Jindřich Rejnart se narodil roku 1939 v Hradci Králové, vyrůstal v Chocni, kam se po letech vrátil zpět i se svou ženou a dcerou. Dodnes tam žije a tvoří. Absolvoval Střední průmyslovou školu sklářskou - obor rytí skla v Železném Brodě a mezi lety 1963-69 studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze u profesora Stanislava Libenského. Pak působil jako výtvarník skláren ve slovenské Lednické Rovné. V roce 1975 opustil trvalé zaměstnání a soustředil se na vlastní sklářskou tvorbu a monumentální realizace v architektuře (mozaiky, vitraje), začal se intenzivněji věnovat malbě, která se stala nedílnou součástí jeho výtvarného světa a postupně převážila nad sklářskou tvorbou.

Dílo měsíce

eeca348660096e711cd17c1f61fb2519 L

Informace

  • Betlémy k vidění do Hromnic

    Výstava betlémů ve vstupní hale galerie bude k vidění ještě do 2. února. Návštěvníci se potěší scenériemi ze sbírek Muzea Vysočiny Třebíč. Betlémům vévodí více než dva metry dlouhý a metr a půl vysoký betlém Josefa Pokorného.

  • Koncertní abonmá v prodeji

    Abonentky na jarní sezonu komorních koncertů mezi obrazy jsou v prodeji v infocentru. Abonmá vyjde na 600 korun. Hudba posluchače přenese za hranice - v únoru do Francie, v březnu do Itálie a v dubnu do Španělska.

Vyhledávání