Změna ve vedení Městské galerie

pátek 29. března 2013, 09:05

29. března se rozloučil s Městskou galerií ve Vysokém Mýtě její dosavadní ředitel Pavel Chalupa. V galerii působil celkem 13 let, během nichž i jako kurátor většiny výstav (seznam všech výstav MGVM ZDE) získal naší galerii jméno především nalézáním mezinárodního česko-francouzského výtvarného kontextu (např. výstavami Umění automobilu, Ať zhyne starý podlý svět!, Robert Bourasseau, Jean Effel, Bernard Lessaing či Nekarikujte proroky), nezapomínal ovšem ani na vysokomýtské malíře (výstavy Jana Jušky, Františka Matouška či Jana Honsy, z níž je i naše fotografie).

Současně se zasloužil o restaurování velké části do té doby nevhodně umístěné sbírky papírového fondu Městské galerie (Zachraňte tanečnice Emanuela Frinty). Stál i za originálními projekty výstav, které vešly do místní historie, např. výstav Kydrivse Lipofa, Svěže na věž! nebo První světové gps výstavy Bohumila Knyttla. Pavla Chalupu, který z galerie odešel za vlastními výstavními a edičními projekty, na jeho místě nahradila Marta Řezáčová.

Dílo měsíce

dilo mesice 0921

Informace

  • Koncertní abonmá jako dárek

    Abonentky na jarní sezonu komorních koncertů mezi obrazy budou brzy v prodeji v infocentru. Abonmá vyjde na 600 korun a může být pěkným dárkem pod stromečkem. Hudba posluchače přenese za hranice - v únoru do Francie, v březnu do Itálie a v dubnu do Španělska.

Vyhledávání