Sopranistka Lada Bočková mezi obrazy

úterý 10. března 2020, 14:06

Hudební tvorbu českých autorů (Dvořák, Janáček, Kaprálová, Martinů, Smetana) uslyšíte na komorním koncertě v Městské galerii Vysoké Mýto. Árie a písně zazní v podání vynikající sopranistky Lady Bočkové.

Talentovaná absolventka brněnské JAMU sbírá jedno ocenění za druhým. Na podzim 2017 se ve Vídni dostala v silné mezinárodní konkurenci 130 soutěžících mezi sedm nejlepších a ve finále pěvecké soutěže Otto Edelmanna získala speciální cenu Seefestspiele Mörbisch. Posléze zvítězila v Praze v interpretační soutěži Nadace Bohuslava Martinů. Na jaře 2019 vystoupila s Českou Filharmonií  poté, co vyhrála Interpretační soutěž České Filharmonie v pražském Rudolfinu. Nabídky na vystoupení se hrnou. V současnosti ji například mohou návštěvníci Národního divadla Praha spatřit v titulní roli Mozartovy Zaide. Za klavír usedne Marta Vašková, která učí na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Koncert pořádá Kruh přátel hudby při Městské galerii Vysoké Mýto. Kapacita sálu je 80 míst.

Dílo měsíce

dilo mesice 0921

Informace

  • Koncertní abonmá jako dárek

    Abonentky na jarní sezonu komorních koncertů mezi obrazy budou brzy v prodeji v infocentru. Abonmá vyjde na 600 korun a může být pěkným dárkem pod stromečkem. Hudba posluchače přenese za hranice - v únoru do Francie, v březnu do Itálie a v dubnu do Španělska.

Vyhledávání