středa, 31. srpna 2022 - neděle, 16. října 2022

Tranzice Radky Částkové

Proměnou krajiny se zabývá výtvarnice Radka Částková. Téma zpracovává z různých úhlů, čemuž přizpůsobuje použité médium. Proto se na výstavě nazvané Tranzice ve sklepení galerie setkáte s kresbou, sklem, keramikou… 

více info >>>

vernisáž v úterý 30. srpna v 17 hodin

pátek, 24. června 2022 - neděle, 28. srpna 2022

Za dobrodružstvím všech generací

Prázdninová výstava potěší milovníky přírody, zvířat, dobrodružné literatury a dalekých cest skutečných i těch vysněných. Dílo malíře Václava Junka má široký záběr a udělá radost všem generacím. 

pátek, 24. června 2022 - neděle, 11. září 2022

Barevný svět krajky a loutky ve zvonici

Vyšlápněte do zvonice, kde vystavují dvě východočeské textilní výtvarnice – Hana Kozubová a Iva Vanžurová. Prostřednictví jejich tvorby se přenesete do světa krajky a loutky, prohlédnete si obrazy, šperky, modely i pohádkové bytosti.

pátek, 24. června 2022 - neděle, 28. srpna 2022

Loutky vykouzlí úsměv

Po celé léto se ve foyer vysokomýtské galerie setkáte s pohádkovými postavičkami zdejší rodačky Gabriely Podroužkové. Ve vstupní hale vás přivítají skřítci a víly, ve sklepení narazíte na čerty.

 

Městská galerie Vysoké Mýto si připomíná půlkulaté výročí. Víkend plný výstav a tvoření se uskuteční souběžně s městskými slavnostmi a Dny evropského kulturního dědictví 9. až 11. září. Přijďte se dívat, inspirovat, vyrábět…

galerieslavi65 plakat

Informace

  • Hledáme stopy Běly Kašparové

    Máte obraz od vysokomýtské rodačky Albíny (Běly) Kašparové Riegrové (1901-1967)? Pokud ano, budeme rádi, zapůjčíte-li nám ho koncem roku na výstavu. Uvítáme i vzpomínky na ni.

Vyhledávání