Znovuzrození, tak by se dal nazvat proces, jímž prošla Zlatuška. Tak jsme pojmenovali sochu od Jana Štursy, která má oficiálně název Po koupeli. Za bezmála 120 let své existence prošla mnohým a je zázrak, že přežila.

V dosud nebývalém rozsahu se pustila Městská galerie Vysoké Mýto do restaurování poničených uměleckých děl ve své sbírce. Zachránit se podařilo Prágrův obraz i Štursovu sochu.

Do odvolání je z důvodu nouzového stavu v ČR uzavřena Městská galerie Vysoké Mýto. Výstava Šmilauerů je prodloužena, výstava Bohdana Kopeckého se uskuteční v jiném termínu. Děkujeme za pochopení.

Hudební tvorbu českých autorů (Dvořák, Janáček, Kaprálová, Martinů, Smetana) uslyšíte na komorním koncertě v Městské galerii Vysoké Mýto. Árie a písně zazní v podání vynikající sopranistky Lady Bočkové.

více info >>>

koncert z 19. 3. je PŘELOŽEN na 14. 5.

13. března 2020 - 7. května 2020

Šmilauerové - malíři čtyř generací

Z jedné řeky vždy jinak, tak se jmenuje výstava, která představuje více než stoletou malířskou tradici provázející rodinu Šmilauerovu. Prezentuje obrazy otce Františkasyna Jiřího, vnuka Tomáše a pravnuka Tomáše.

více info >>>

vernisáž přesunuta na pátek 24. 4. v 17.00

Dílo měsíce

Vladimír Vích: Vysoké Mýto, perokresba, 2018

Informace

  • Tábor v galerii: Po stopách Komenského

    Příměstský tábor v galerii je letos inspirován odkazem J. A. Komenského. Zaměříme se na grafické techniky a výrobu knih, vyrazíme do přírodního labyrintu v Brandýse... Tábor se koná od 13. do 17. 7. Určen je pro žáky 1. stupně ZŠ. Cena včetně obědů je 1 200,- Kč. Více na mob. 778 531 908.

Vyhledávání