Gps výstavní premiéra byla úspěšná

čtvrtek 05. dubna 2012, 15:41

5. července proběhla v okolí Vysokého Mýta a Luže výjimečná výstava, která se stala světovou premiérou v tomto způsobu prezentace umění. Na přesných gps souřadnicích, pod širým nebem, byly pro pěší, cyklisty i motoristy (kterých bylo celkem asi 250) v okruhu asi 25 km umístěny obrazy, které na Vysokomýtsku, Lužsku a Litomyšlsku ve 30. a 40. letech 20. století maloval krajinář Bohumil Knyttl (1903-1977). Interaktivní mapa je k dispozici ZDE, další informace na gpsknyttl.vmyto.cz

Výstava byla první z řady alternativních výstavních počinů, které galerie slíbila pořádat po dobu své rekonstrukce. Pořádala ji Městská galerie Vysoké Mýto ve spolupráci se společnostmi Artefactes a Alterprodukt, městy Luže a Vysoké Mýto a vesnicemi Brteč, Pustina a Střemošice.  Akce se konala u příležitosti oslav 750. výročí založení Vysokého Mýta a stala se  také součástí letošního ročníku výtvarného festivalu Smetanova výtvarná Litomyšl.

Dílo měsíce

dilo mesice 0921

Informace

  • Koncertní abonmá jako dárek

    Abonentky na jarní sezonu komorních koncertů mezi obrazy budou brzy v prodeji v infocentru. Abonmá vyjde na 600 korun a může být pěkným dárkem pod stromečkem. Hudba posluchače přenese za hranice - v únoru do Francie, v březnu do Itálie a v dubnu do Španělska.

Vyhledávání