VERNISÁŽ DVOU VÝSTAV: FAÇON D´ÊTRE A RAKU

pátek 21. srpna 2015, 21:47

Vernisáží, která se uskuteční v pátek 28. srpna v 17 hodin, začnou ve vysokomýtské Galerii ve Zvonici  dvě výstavy. Návštěvníci si tak budou moci prohlédnout na jednom místě díla dvou výtvarníků, kteří se sice nikdy nepotkali, ale pojí je touha objevovat nové techniky a také cit, který do své tvorby dávají a který je i pro laika při pohledu na jejich díla zřejmý.

Obrazy vysokomýtského rodáka Bohumíra Šumského jsou průřezem autorovy celoživotní tvorby. Retrospektivní výstava se koná u příležitosti umělcových nedožitých sedmdesátých narozenin. Její název „Façon d'être“, volně přeložený „způsob bytí“, vystihuje životní filozofii tohoto renesančního člověka, který miloval život se vším, co přináší. A to se odráží také v jeho díle.

Druhým vystavujícím je výtvarník Michla Plíhal z Netřeb u Českých Heřmanic. Pod názvem RAKU zde prezentuje svoji keramiku, která je neodmyslitelně spjatá s pitím čaje v Japonsku. Technologie její výroby je v souladu se čtyřmi principy čajového obřadu: WA - KEJ - SEJ – DŽAKU, což se překládá jako: harmonie - úcta – čistota – klid. Ve Zvonici si prohlédnete tři druhy keramiky raku, a to horseshair, naked a glazované raku.

Obě výstavy potrvají do pátku 25. září, kdy oficiálně skončí i letošní sezona ve Zvonici. Navštívit je můžete denně kromě pondělí od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin.                                                                                        (ida)

Dílo měsíce

dilo mesice 0921

Informace

  • Koncertní abonmá jako dárek

    Abonentky na jarní sezonu komorních koncertů mezi obrazy budou brzy v prodeji v infocentru. Abonmá vyjde na 600 korun a může být pěkným dárkem pod stromečkem. Hudba posluchače přenese za hranice - v únoru do Francie, v březnu do Itálie a v dubnu do Španělska.

Vyhledávání